Синоніми до слова Аристократизм

Синоніми до слова Аристократизм

Приклади використання слова Аристократизм

Виплекувано в нас штучний, хвальшивий, надутий псевдо-аристократизм, зроблено з нас дурних провінціялок з комічними поняттями й уподобаннями.

Цей аристократизм, отой її «будуар» трохи мене бентежить" , — подумав Леонід Семенович.

Аристократизм обраних до спасіння там, де решта (як це має місце у кальвінізмі та, на свій зразок, в ісламі) дотримуються Божої заповіді приборкати грішний світ задля слави Всевишнього, породжує певний тип активного «борця за віру».

Царство і аристократизм викривлюють життя суспільності в самих основах, і суспільність не може відродитись, поки не звільниться від їх".

З його бесіди додумувалась я, що він демократ, хоч із другої сторони пробивавсь у нім якийсь аристократизм, котрий застерігається заздалегідь від усякого спільництва з тим, що звуть «плебейськістю», сторонить від його в думанні і в учинках.

Конкретне трактування цілком відмінне, аристократизм ліній та їх співвідношення помітно порушено, що зі свого боку наголошує й рисунок складок.

Трохи гірше стоїть у нас справа з орденською зарозумілістю, з тією становою пихою, до якої призводить усякий аристократизм, усяке привілейоване становище і яку справедливо чи несправедливо закидають кожній аристократії.

Такий стрима ний аристократизм віками культивувався серед сильніших, обдарованіших натур, готових платити за честь і принципи.