Синоніми до слова Бентежний

Синоніми до слова Бентежний

Приклади використання слова Бентежний

А цей бентежний звук, якщо провести «поглядом» праворуч, чи не правий берег Волги — сосни з мідяними стовбурами, жовті берези й осики?

Цей гарячково-бентежний стан попервах звільняє її від сорому, але потім, спам’ятавшись, вона знову відчуває сором і страх за щойно пережите поривання.

Ах, якби ж можна було мертвим покласти в домовину бентежний неспокій і зрадливу кволість живих !. .

Над дорогою здіймалися пахощі трав і грибів; їхні кроки тихою мелодією лягали на гармонійне тло зітхання вітру у верхів'ях, далеке мукання корів, бентежний спів цвіркунів … Ладі відчувала спокій і якийсь смуток, але не страх.

Дивно, але його задум, поки що нечіткий, бентежний задум, тільки зміцнів під впливом страшної зустрічі.

«Розбуджу» — причаєне бажання налягло б на душу звеселілу і заслало б мій бентежний погляд.

Для дівчаток ця тривога, цей бентежний стан посилюється невиразним передчуттям якогось двозначного, не окресленого чітко прокляття, котре тяжіє над ними.

В цю хвилину в душі капітана прокинувся той самий бентежний дух моряка, то все життя штовхав його від океану до океану, від порту до порту.

Світ зовні лишався таким, як і завжди, але для Марціна він став раптом непевний і бентежний; хлопцеві все валилося з рук.

В кімнаті у Дафни оселився бентежний дух переїзду — сусіднє ліжко було зібране, стіл, котрий до того був похований під кучугурою гердиних канцтоварів, бовванів незатишно чистою поверхнею.