Синоніми до слова Крижем

Синоніми до слова Крижем

  1. долілиць

Приклади використання слова Крижем

Том пролежав крижем ще три тижні, які здалися йому цілою вічністю.

Пірат з перев’язаною головою крутнувся, мов дзиґа, і теж упав крижем у яму, затріпавшись у передсмертних корчах.

Гвинтоліт вирівнявся на якусь коротку мить тільки для того, щоб крижем упасти до підніжжя горба.

Зрештою, хай бог благословить тебе і тих двох рицарів, котрі поїдуть з тобою, щоб ви здорові повернулися й привезли Данусю, а я щоденно від вечірні до першої зірки лежатиму крижем і молитимусь за всіх вас.

Альошка лежав крижем на тапчані, обхопивши руками голову, йому було погано, просто погано …

Після цього увійшла Ягенка і сказала: Я повідомила його про новину обережно, щоб нагла радість не вбила його, а він одразу впав крижем і почав молитися.

— Ото розіспалася, ледащо , — мовила з доброю усмішкою стара, помітивши, що її зусилля вже дали деякі наслідки , — буджу, буджу, а вона лежить крижем, хоч з гармати стріляй !

Він не роздягаючись упав крижем у ліжко, затулив руками очі й у страшенному відчаї поставив те запитання, яке ставлять собі страждальці всього світу і на яке немає відповіді:

Він — блідий і безбровий з рідким, їжачком зачесаним волоссям, з стосами жиру, відкладеними на спині, широким, як у жінки, крижем і коротенькими худорлявими ніжками, на яких безпомічно тилигаються штанці, що їх він раз-у-раз підсмикує.

Фінгер знав, що в ракеті, під час справжнього польоту, йому разом з Вінклером і Цандером доведеться діяти, працювати в незвичайних умовах, тоді як усі пасажири лежатимуть крижем, не здатні ні до чого, і лише скаржитимуться та охатимуть.