Синоніми до слова Реакційний

Синоніми до слова Реакційний

  1. (який протидіє прогресу) ретроградний
  2. прогресивний

Приклади використання слова Реакційний

В результаті такий великоросійсько-шовіністично-реакційний метод виховання Міністерства охорони здоров’я України не приведе до перемоги комунізму.

Наворотом до старих і зужитих форм є реакційний консерватизм.

Реакційний консерватизм впливає на виховання гамуючо, бо старається нагнути й виховати людей до старих пережитих форм на підставі утертих шаблонів.

Молодіж, знеохочена безконечними і безплідними суперечками про мову, без світлих традицій старшого покоління, виявляє той самий реакційний дух, ту ж інертність і нічим не цікавиться.

А що всю бучу збив Мартін, то він і вклав свою промову йому в уста, виставивши його крайнім анархістом і перетворивши його реакційний індивідуалізм у найчервоніший і найзатятіший соціалізм.

Ніцше — реакційний філософ, який жив ще в дев’ятнадцятому столітті, а Гітлер … — Невже вам у школі не розповідали про Гітлера?

— Це жовчний реакційний писака, що не любить російського народу … Ви, юначе, краще оце почитайте !

Що б ви не взяли до рук з тодішньої літератури — скрізь реакційний дух, мертвота, засмічена Московщиною та церковщиною мова.

Розумів, що цей реакційний постріл влучає і в «Раду» Старицького; її видання буде припинено.

І хіба не є факт, що євреї займають сильну позицію в обох таборах: у політиці, щоб давати їй реакційний напрямок, і в робочих колах, щоб налаштовувати їх у радикальному, створюючи цим між ними безодню?