Синоніми до слова Шабля
- (вид холодної зброї) палаш
- меч
- шпага
- клинок
- шашка
- домаха (у Шевченка)
Приклади використання слова Шабля
Його ноги миготіли в повітрі так само невпинно, як і шабля з кинджалом; його не лякала навіть найбільша юрба, бо схопитися врукопаш на стіні можна було тільки одному-двом, а решта мусила чекати своєї черги.
То приступали, то одступали; то розмахувались з усієї сили, що аж шабля свище; то знов один одного тілько манили, а самі чигали, як би рубонути да й закінчити зразу.
Їм хтось сказав, що шабля знову появилася в музеї і висить у залі проти скляного даху.
Символічний зміст має одяг запорозького козака, уособленого в народному герої козаку Мамаї та притаманних йому зовнішніх атрибутах (одяг запорожця, зачіска — «оселедець», довгі вуса, люлька, бандура, кінь, шабля).
Шабля була у нього при боці, у сінях же він вхопив рушницю.
Шабля заблищала — голова татарська покотилася; кінь настоптав копитом — голова луснула, як стиглий кавун …
Ю Шикуаня з мечем Цзюваньдао зсувом накрило, Білого тигра в криниці не знайшли, за десять років до того, як на замовлення — шабля-шамшер радника Вана випадково з піхов випала й у колесо гарби втрапила, а гарба саме рушила !
На труні - крива шабля в сріблі , — єдиний люксус (це був мій ад’ютанський подарунок , — з цією шаблею я перебув і світову війну) в Отамана — і славнозвісна сіра смужкова шапка , — також подарунок (здається від повстанців).
Шабля супротивника мелькнула в повітрі, перелетіла через голову козака і з брязкотом упала на кам’яну долівку.
З нелюдською силою Вогун схопив Чарнецького за зап’ясток: шабля вислизнула, підхоплена козацькою рукою.