Синоніми до слова Посипати

Синоніми до слова Посипати

 1. сипати
 2. обсипати
 3. розсипати
 4. (кого) висипати на
 5. посипати
 6. (з мішка) посипатися
 7. висипатися
 8. (словами) задріботіти
 9. заторохкотіти
 10. зацокотіти
 11. присипати

Приклади використання слова Посипати

На це викласти смажену рибу, посипати рештою смаженої цибулі, залити відваром, який приготувати з голови, кісток і плавників коропа, і тушити до готовності.

Калле позичив брезент у свого тата, Андерс поїхав велосипедом за місто до тартака й купив мішок тирси посипати арену.

Дно пательні вистелити рівними кружальцями сирої картоплі, зверху викласти шматочки свіжого оселедця, посипати дрібно нарізаною цибулею, полити олією.

І так добре той блуд бабу моїх прихопив, що вони забули навіть, що треба спинитися, згадати Різдво, а тоді з-під ніг землі взяти та посипати голову, примовляючи: «Іди, блуде, поза люде».

— Я не буду посипати його золотою пудрою, воно само на згинах світиться золотом.

Зверху тільки треба посипати яєчню зеленою цибулею.

І не забудь, що відлюдник повинен спати на твердючому ложі, одягатися в жорстке веретище, а ще посипати голову попелом, стояти на дощі і …

Сіножацького, Коляду та інших і звелів їм набрати селян з возами, вивезти усю складену в коморах сіль і обсипати сіллю усю Лису гору з верху до низу, ще й посипати шлях через ліс до самої Лисої гори.

Завдавши синові такого страху, вона була певна, що він побоїться піти посипати, їй тільки того й треба, щоб він не зірвався в такий холод в таку далеку путь !

У Діла виник новий надійний план — як виманити Страхолюда Редлі з дому без зайвого риску: посипати лимонними цукерками доріжку від чорного ходу Редлі до воріт, і він піде по ній, як мурашка.